O MNIE

Piszę ten tekst w Cafe de Siam na malowniczej wyspie Koh Phangan w Tajlandii. Jest słoneczny dzień 30 grudnia 2022 roku, a ja czuję, jak otaczający mnie świat jest niewyczerpanym źródłem inspiracji. Tę fascynację światem staram się przekładać na sztukę.

Codziennie jesteśmy bombardowani mnóstwem informacji, żyjemy w przekonaniu, że czas ucieka, nie jesteśmy w stanie uniknąć wrzasku reklam i newsów. W swojej pracy twórczej poszukuję harmonii – spokoju i równowagi. Chcę zatrzymać się na chwilę i poczuć wewnętrzny spokój, aby móc tworzyć projekty, które oddziałują na odbiorców w sposób przemyślany i estetyczny.

W projektowaniu graficznym nauczyłem się dostosowywać projekty do potrzeb klienta, kierując się swoją wiedzą, intuicją i doświadczeniem. Chętnie podejmę się opracowania projektów dla różnych branż, w tym instytucji kultury, małych i dużych firm oraz prywatnych zleceń.

Zapraszam do współpracy – razem możemy stworzyć coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Jeśli interesuje Cię kreatywność, profesjonalizm i dbałość o detale, skontaktuj się ze mną już dziś!

Urodziłem się w 1991 roku w Przeworsku. W 2010 roku ukończyłem z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Jarosławiu. W 2015 roku ukończyłem studia na kierunku Grafika na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, specjalność grafika. W czasie studiów czterokrotnie otrzymałem Stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia, Stypendium Rektora dla najlepszych studentów oraz wyróżnienie Dziekana za dyplom magisterski „Synteza formy” pod kierunkiem prof. Krzysztofa Szymanowicza.

W 2017 roku odbyłem staż w studiu graficznym Gate 44 w Mediolanie. W latach 2018-2022 pracowałem w Galerii Miejskiej we Wrocławiu, gdzie odpowiadałam za projektowanie i koordynację identyfikacji wizualnej wystaw oraz opiekę nad warsztatem graficznym.

Obecnie prowadzę własne studio, gdzie kontynuuję swoją pasję do projektowania graficznego i sztuki.

GALERIE Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJĘ:

Art ติดเกาะ market, Koh Phangan, Thailand
Saatchiart.com
artpower.pl, Krakow, Poland
Gate44, Milan, Italy

WYSTAWY | FESTIWALE | KONKURSY

2024

– Mężczyźni,  Galeria Rynek6, Jarosław, Polska

– Art Market, Siam Healing Centre, Koh Phangan, Tajlandia

2023
– 30 Artystów na 30-lecie Galerii Rynek6, Jarosław, Polska
– Pamela Sienkiewicz & Bartosz Cebula, KAIF, Koh Phangan, Tajlandia
– April Waves, wystawa pop-up, Chaloklum Beach Road, Tajlandia

2022
– Art Market, Siam Healing Centre, Koh Phangan, Tajlandia
– Bartosz Cebula – Linoryty, Dom Miedziorytnika, Wrocław, Polska

2021
– You Are the World, Galeria Sztuki Współczesnej MD_S, Wrocław, Polska (marzec)

2020
– Atlante, XI Premio de Gravado, Museo de Artes do Gravado a Estampa Dixital, Ribeira, Hiszpania (sierpień)

2019
– Quadriennale Polskiego Drzeworytu i Linorytu, BWA Olsztyn, Polska (grudzień)

2018
– 2. Konkurs Graficzny im. Jana Feliksa Piwarskiego Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, Polska (grudzień)
– Warsaw by Art, Nie zgadzam się na kompromis w sztuce, Galeria Sztuki po Prawej Stronie Wisły, Warszawa (wrzesień)
– Główna nagroda w konkursie na plakat 40. Festiwalu Muzyki Dawnej w Starym Sączu (wrzesień)
– 2. Międzynarodowe Biennale Grafiki, Łódź, (Bez tytułu) + tekst w katalogu – O tytulach (wrzesień)

2017
– Sześciomiesięczna rezydencja artystyczna w studiu grafiki Gate44, Mediolan, Włochy (październik)
– 1. Międzynarodowe Biennale Grafiki Yerevan, Armenia (Collision with Andromeda 12) (październik)
– 16. Międzynarodowe Triennale Małych Form Graficznych, Łódź, Polska (Collision with Andromeda 15) (czerwiec)
– X Biennale Grafiki Studenckiej, Poznań, Polska (Bez tytułu) – nominacja do nagrody (kwiecień)

2016
– „Sztuka Teraz” – Szlachetna Paczka, Muzeum Narodowe w Krakowie, Polska (listopad)
– Małe Formy Wizualne 2016, galeria r_z, Rzeszów, Polska (Collision with Andromeda 12) (listopad)
– 4. Biennale Grafiki Szeklerskiej, Rumunia (Andromedid 2) (październik)
– 16. Międzynarodowe Biennale Małych Form Graficznych i Ekslibrisu, Ostrów Wielkopolski (Collision with Andromeda 11) (wrzesień)
– The Ninth Biennal International Miniature Print Exhibition (wrzesień)
– II Bimpe, Biennal International Miniature Print Exhibition, Kanada (Collision with Andromeda 10, 11, 12):
– Federation Gallery, Vancouver
– Dundarave Print Workshop and Gallery, Vancouver
– UBC Okanagan
– Gallery, Kelowna
– SNAP, Edmonton
– 9. Międzynarodowe Biennale Miniatur, Częstochowa, Polska (sierpień)
– 1. Międzynarodowe Biennale Grafiki, Łódź, Polska (Miki)

2015
– „Andromedas 1,2”, linoryty zaprezentowane na wystawie „Obraz: materia – forma – struktura – konstrukcja” w galerii Labirynt w Lublinie, wystawa była wynikiem konkursu i trzecim wspólnym przedsięwzięciem młodych artystów UMCS i studentów historii sztuki KUL (maj-czerwiec)
– „Ołtarz” instalacja zaprezentowana w Galerii Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, która odbyła się w ramach „Nocy Kultury 2015” organizowanej przez Warsztaty Kultury w Lublinie (maj-czerwiec)
– „Andromedas7”, linoryt zaprezentowany na wystawie pt. „Bestiality – wystawa sztuki współczesnej” w Browarach Lubelskich-PEARL, która odbyła się w ramach „Nocy Kultury 2015” organizowanej przez Warsztaty Kultury w Lublinie (maj-czerwiec)
– „Nie słyszę nic, nie widzę nic, nie mówię nic”, litografie zaprezentowane na 22. Międzynarodowym Biennale Humoru i Satyry w Sztuce, Gabrovo 2015, Bułgaria (styczeń)
– Małe formy graficzne zaprezentowane na wystawie zbiorowej w Muzeum Sztuk Widowiskowych w Tarnopolu, Ukraina

2014
– Bez tytułu, serigrafia zaprezentowana na wystawie zbiorowej profesorów i absolwentów Liceum Plastycznego w Jarosławiu, „Reminiscencje 2014”, która miała miejsce w Głównej Galerii Attavanti w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu (grudzień – styczeń)
– od 02-03.2015 wystawa była również prezentowana w Muzeum Regionalnym w Jaśle, organizowana przez nieformalne stowarzyszenie artystów z Jasła 2007
– The Buried City, projekcja nagrodzonych animacji w konkursie Łeba-The Buried City, organizowanym przez Miejską Bibliotekę w Łebie, Polska (wrzesień)
– linoryt z serii „Collision with Andromeda”, wystawa 15. Biennale Małych Form Graficznych i Ekslibrisu, Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego (wrzesień)
– grafiki zaprezentowane na wystawie zbiorowej pt. Daydreams w Lipskim Centrum Kultury (czerwiec)
– bez tytułu, prace wyróżnione na wystawie 9. Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego „Satyra poza krawędzią” w Muzeum Kinematografii w Łodzi (czerwiec)
– 4 linoryty z serii „Collision with Andromeda”, wystawa 15. Międzynarodowego Triennale Małych Form Graficznych, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi (czerwiec)
– „Nie słyszę nic, nie widzę nic, nie mówię nic” litografie zaprezentowane na wystawie „Sen o Brzydkiej Nocy” podczas otwarcia Centrum Kultury Narnia w Lublinie, wystawa organizowana przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” (kwiecień-maj)
– grafiki i rysunki zaprezentowane na wystawie indywidualnej w galerii PROwizorium w Łukowskim Ośrodku Kultury (marzec-kwiecień)

2013
– „Andromeda w Tryńczy”, linoryt zaprezentowany na wystawie indywidualnej w Galerii Jednego Obrazu w Lublinie (listopad)
– bez tytułu, wystawa Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny „Warszawa i Warszawiacy, czyli dobrze i lepiej o naszej stolicy”, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie (październik)
– prace z zakresu malarstwa, rysunku i grafiki zaprezentowane na wystawie „Cebulowe Pola 2” w Galerii Ratusza Miejskiego w Przeworsku (wrzesień-grudzień)
– bez tytułu, na wystawie podsumowującej 3. Ogólnopolski Jurajski Plener Satyryków, organizowany przez Miejski Dom Kultury w Myszkowie, opublikowano pamiątkowy kalendarz (sierpień)
– V Międzynarodowy Konkurs Karykatury Cypryjskiej, Troika i Grecki Kryzys Finansowy, Nikozja, 1. Wyróżnienie Honorowe (lipiec)
– prezentacja linorytów i akwafort na wystawie podsumowującej 9. Warsztaty Artystyczne Jarosław 2013 „Wokół Ratusza”, organizowane przez Zespół Szkół Plastycznych w Jarosławiu, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Urząd Miasta Jarosław i Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi

ZARZĄDZANIE STRONAMI KAWIARNIA CAFE DE SIAM KOH PHANGAN workshop Bartosz Cebula studio projektowe
Bartosz Cebula NA SWIATECZNYM MARKECIE W KOH PHANGAN linoryty cykl prac
Pracownia Galerii Miejskiej we Wrocławiu Wrocław Marta Kubiak Bartosz Cebula
ja, Agata, grafiki i matryce w mojej pracowni we Wrocławiu
Bartosz Cebula w pracowni grafiki warsztatowej we wrocławiu
WARSZTAT W PRACOWNI WROCLAW linocuts matrix roller ink
DETAL MATRYCY I MOJE ULUBIONE NARZĘDZIE
DETAL JEDNEGO Z LINORYTOW Bartosz Cebula printmaking linocut craft dots lines
MOJE LINORYTY W PRACOWNI grafiki warsztatowej we WE WROCLAWIU
NOWE RAMKI DO PRAC DYPLOMOWYCH Bartosz Cebula printmaking